Redakčný tím Počasie & Radar

My žijeme počasím
Header image with sun, lightning, snow and raindrops

Počasie & Radar má svoj medzinárodný redakčný tím, ktorý tvoria najmä meteorológovia, ktorí vďaka žurnalistickým skúsenostiam dokážu podávať odborné informácie a analýzy predpovede počasia takou formou, ktorá je zrozumiteľná pre všetkých.

„Naším hlavným poslaním je prinášať širokej verejnosti seriózne správy o počasí a klíme z domova a zo sveta nepretržite počas celého roka.“

Martina Bekešová

Martina Bekešová

Martina pochádza zo Spiša – krásneho podtatranského regiónu. Po skončení vysokej školy začala zbierať pracovné skúsenosti z oblasti marketingu a žurnalistiky vo viacerých bratislavských reklamných agentúrach. Aktuálne je súčasťou medzinárodného tímu nemeckej spoločnosti WetterOnline a okrem manažovania menšieho tímu je zodpovedná za úspech aplikácie Počasie & Radar na slovenskom trhu. Má rada hudbu, knihy a beh vonku v prírode – aj preto je aplikácia s počasím jej každodenným spoločníkom.

Najobľúbenejšie počasie

Slniečko a teploty okolo 15 °C, ale aj vôňa dažďa po letnej prehánke.

Šárka Grondžel

Šárka Grondžel

Šárka pochádza z Prahy, kde sa pracovne intenzívne venovala manažmentu v oblasti kultúry a správe sociálnych médií. Jej životné cesty ju zaviedli do Nemecka, kde žije so svojou rodinou a od roku 2020 pracuje v spoločnosti WetterOnline ako Country Manager pre Českú republiku. Úspešný rozvoj aplikácie Počasí & Radar na českom trhu, ako aj koordinácia celého redakčného tímu, je jednou z hlavných úloh jej práce. Rada cestuje, športuje a trávi čas v prírode.

Najobľúbenejšie počasie

Slniečko a teploty okolo 25 °C, ale aj sneh vŕzgajúci sneh pod nohami na horách.

Externá spolupráca

Náš český a slovenský redakčný tím odborne podporujú títo externisti:

Ján Krempaský

Ján Krempaský

Ján Krempaský sa narodil a žije v krásnom regióne pod Vysokými Tatrami, a preto nie je prekvapivé, že ho počasie automaticky zaujíma už od detstva. Najprv len klasickým teplomerom, neskôr čoraz profesionálnejšími meteorologickými stanicami meral a skúmal počasie okolo seba. Doma má mnoho zošitov, do ktorých si počas 5 rokov deň čo deň zapisoval každú hodinu aktuálny stav počasia. Keďže je 21. storočie, aj on modernizoval a teraz údaje zbiera automaticky cez internet. Veľký počet zošitov tak putoval do archívu v skrini. Svoju záľubu v meteorológii pretavil aj do vysokoškolského štúdia, a tak aktuálne študuje už magisterský stupeň v odbore fyzika a geografia. Spoločnosti WetterOnline (na Slovensku známej ako Počasie & Radar) poskytuje ako jej externý spolupracovník informácie o počasí nielen v podtatranskom regióne, ale aj na celom Slovensku.

Najobľúbenejšie počasie

Teplé letné noci a v diaľke blýskavica.

Jan Hubač

Jan Hubač

Jan sa narodil v ťažko skúšanej, ale krásnej krajine pod Krušnými horami. Už od mala ho fascinovali všetky prejavy počasia, ako nevšedné, tak aj tie bežné. Vždy vlastnil súkromnú meteostanicu, aby si mohol sám najrôznejšie prejavy počasia zaznamenávať, merať a následne si spracovávať vlastné štatistiky. Jan vyštudoval chémiu a hydrochémiu na VŠCHT v Prahe. Jeho vášeň pre počasie a šírenie povedomia o všetkých prejavoch počasia ho priviedli bližšie k WetterOnline, kde ako externý spolupracovník prispieva k tvorbe každodenného redakčného obsahu aplikácie Počasí & Radar.

Najobľúbenejšie počasie

Okolo 16 ° C, premenlivá oblačnosť a výdatné prehánky.

Miloslav Roháček

Miloslav Roháček

Miloslav sa narodil v rovinatej oblasti stredných Čiech. Už dlhodobo sa venuje meteorológii ako lovec búrok a pozorovateľ. Počas rokov samoštúdia a prác na vlastnom výskume, zaoberajúcom sa búrkami a prehánkami, dosiahol výborné výsledky v podobe obrovskej databázy všemožných javov. V rámci počasia sa zameriava hlavne na prácu s radarovými dátami, predpoveďou, nowcastingom. Miloslav vyštudoval Pedagogické Lyceum v Prahe. Už počas štúdií však tušil, že jeho životná cesta povedie ďaleko od katedry – vysoko do oblakov. Jeho extrémny zápal a dlhoročné skúsenosti ho zaviedli bližšie k českej redakcii WetterOnline (Počasí & Radar), kde sa ako externý spolupracovník snaží využívať všetky svoje zručnosti na asistenciu pri tvorbe čo najlepších tematických článkov a presných predpovedí počasia.

Najobľúbenejšie počasie

Teploty okolo 25 ° C, nestabilné so silnými búrkami či prehánkami.